środa, 22 sierpnia 2012

Owoce lata - c.d.)             W tym roku pogoda bardzo sprzyjała malinom toteż obrodziły cudnie, są  duże  i aromatyczne.Sporo zamroziłam  i jeszcze będę pasteryzować  w słoiczkach pulpę , taką z pestkami,  gdyż w zimie jest idealna do jogurtów czy też na ryż i nie tylko.Może być również do herbaty przy przeziębieniu , ale do herbaty zrobię przecier malinowy, dla tych, którzy nie lubią jak się im pestki po niej plątają., chociaż pestki są dobre wiadomo na co...... więc nie powinno się ich unikać.
  Również zbiór aronii zapowiada się obfity. Aronia jest dorodna  i będziemy  ją z mężem  jako wysoko ciśnieniowcy  jeść surową  a przede wszystkim zrobię z niej   sok na zimę, gdyż jak wiadomo aronia obniża ciśnienie , ale również uszczelnia naczynia krwionośne ,  stąd spożywanie jej można powiedzieć staje się koniecznością , gdy ma się kłopoty z krążenie.


I jabłka , których w tym roku będziemy mieć więcej niż w ubiegłym, gdyż drzewka osiągają wiek produkcyjny. Jabłka bez oprysków , smaczne , pachnące.
A jeść je trzeba codziennie.
I my tak jemy .


3 komentarze:

  1. Za malinami nigdy nie przepadałam, ale te jabłuszka mmm! Dawno nie jadłam takich "działkowych", a tych sklepowych mam dosyć.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowo.